پزشکی و سلامت
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : میعادگاه


نظرسنجی
dostane aziz nazareton dar morede site chieh??nazar bedid


رایحه ی گل می تواند باعث تقویت حافظه و آرامش باشد . «بوها» مى توانند بر روند ساخته شدنگل ها را بو کن هورمون ها، گرایش هاى شخصى، حرارت بدن، سطح هورمون ها، ساخته شدن انسولین، سوخت و ساز بدن، سطح هورمون استرس، هورمون هاى جنسى، سیستم دفاعى بدن، افكار و واكنش هاى آگاهانه اثر بگذارند.


به گزارش خبرنگار سلامت نیوز ، بوئیدن گل ها به ویژه گل رز جهت تقویت حافظه بسیار موثر است . محققان دریافته اند با بوئیدن گل رز قسمتی از مغز که متعلق به یادگیری است را تقویت می کند .

هم چنین تاکید می شود بوئیدن گل ها هنگام خواب تاثیر بیشتر بر مغز خواهد گذاشت .

نوع مطلب : دانستنیهای پزشکی، 
برچسب ها :

آدامس باعث بیشتر شدن بزاق دهان شده شده و در نتیجه باعث افزایش فعالیت خنثی سازی

 بزاق و در نتیجه زدودن کربوهیدرات از سطح دندان می شود.

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز،بهتر از بعد از هر وعده غذای حاضری و یا کلا تمامی وعده های غذائیتان آدامس بجوید،البته فراموش نکنید که آدامستان حتما بدون قند باشد.این آدامس ها همچنین ممکن است به معدنی شدن مجدد بخشهای تخریب شده دندانهایتان کمک کند

نوع مطلب : دانستنیهای پزشکی، 
برچسب ها :

سینوزیت، التهاب پوشش درونی حفرات هوایی اطراف بینی یا سینوس‌ها، می‌تواند به عفونت سینوس منجر شود.


شناختن عوامل آغازگر سینوزیت می‌تواند به شما کمک کند تا از این عارضه جلوگیری کنید، یا دست کم برای آن آماده باشید.

این عوامل ممکن است زمینه را برای ایجاد سینوزیت آماده کنند:

    * قرارگرفتن در برابر آلودگی هوا یا سیگار کشیدن.
    * شیرجه و شنا.
    * استفاده مفرط داروهای ضدگرفتگی بینی.
    * قرارگرفتن در معرض مواد آلرژی‌زا یا سایر مواد خارجی که وارد مجاری بینی می‌‌شوند.
    * قرار گرفتن در معرض تغییر ناگهانی ارتفاع، برای مثال هنگام پرواز با هواپیما.
    * ابتلا برخی از بیماری‌ها از جمله بازگشت محتویات اسیدی معده به مری یا بیماری ریفلاکس، بارداری و آسم.
    * دستکاری‌های دندانی یا صدمات وارد بر سر.

نوع مطلب : دانستنیهای پزشکی، 
برچسب ها :

زنان افسرده بیشتر به خودشان عطر می‌زنند

پژوهشگران اعلام كردند: زنانی كه بیشتر عطر می‌زنند، احتمالا مبتلا به بیماری روانی افسردگی هستند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، ‌تحقیقات جدید نشان می‌دهد: زنان مبتلا به افسردگی در معرض از دست دادن بویایی خود قرار دارند و به همین علت زیاد به خودشان عطر می‌زنند.

پژوهشگران در این مطالعات كه در نشریه آنلاین ساینس دیلی منتشر شده به رابطه بین افسردگی و از دست دادن حس بویایی پی برده‌اند.

به گفته پژوهشگران، زنان افسرده حس بویایی را در غدد بویایی از دست می‌دهند

نوع مطلب : دانستنیهای پزشکی، 
برچسب ها :

یک متخصص علوم رفتاری و آسیب شناسی اجتماعی گفت: گسترش روز افزون ورود م

صرف قرصهای روانگردان درکشور که طیف وسیعی از جوانان 15 تا 20 سال را نشانه رفته آخرین حر

به مقابله با نظام جمهوری اسلامی است.


دکتر مجید ابهری در گفتگو با مهر افزود: قسمتی از این قرصها بدلیل تقاضای مصرف ، بوسیله افراد سودجو در دخمه های غیر بهداشتی به صورت تقلبی تهیه می شود و واضح است که آثاری را بر مغز و اعصاب فرزندان ما می گذارد.

وی خاطر نشان کرد: روانگردان ها که از خانواده آمفتامین ها هستند اثر مستقیم به مغز و اع

صاب داشته و با پشتوانه تبلیغی دروغ و فریب با عناوین شادی زا و انرژی زا به جوانان عرضه می ش

ود.

وی ادامه داد: فروشندگان با شایع کردن اینکه این قرصها اعتیاد ندارند مصرف کنندگان بی خبر را فریب می دهند. فقط یکبار مصرف از این قرصها میلیونها سلول مغزی را کشته و آثار جبران ناپ

ذیری به جای می گذارد.

این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناسی اجتماعی تاکید کرد : همچنین مصرف قرصهای روانگردان علاوه بر ضایعات مغزی و عصبی سیستم دفاعی بدن را نیز متلاشی کرده و فرد را مستعد انواع بیماریها در دستگاههای مختلف بدن می کند.

نوع مطلب : دانستنیهای پزشکی، 
برچسب ها :

حرکت بیشتر
سعی کنید هر روز راههای تازه ای را پیدا کنید که به واسطه آن بیشتر بتوانید بدن خود را حرکت دهید. بین آسانسور و پله، پله را انتخاب کنید. حیوانات خانگی را همراه خود به پیاده روی ببرید، هنگامی که قصد دارید دنبال بچه ها بروید، پیاده این کار را انجام دهید، با دوستانتان توپ بازی کنید، و علف های هرز باغچه را خودتان حرص کنید. کارهایی که در آنها دست و پا حرکت دارند، نه تنها موحب حفظ تناسب اندام شما می شوند بلکه به عنوان نیروهایی برای از بین بردن استرس نیز می توانید روی آنها حساب کنید. "حرکت" را می توانید در بازه زمانی بسیار کوتاهی انجام دهید. حتماً لازم نیست یک ساعت در باشگاه فعالیت داشته باشید و یا به مدت 45 دقیقه حرکات ایروبیک انجام دهید یا تای چی و کیک بوکس تمرین کنید. فقط سعی کنید در طول روز با هر کاری که می توانید حرکت بیشتری را به اعضای مختلف بدن خود وارد کنید.


ادامه مطلب ..


نوع مطلب : بهداشت و سلامت، 
برچسب ها :


در فصل زمستان بدن نیاز به مصرف مواد مغذی که دارای ویتامین D می باشد بیشتر است .

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز ، توجه به مصرف ویتامین D در فصل زمستان از دیگر فصل ها واجب تر است.ویتامین D از طریق نور خورشید و مواد مغذی دارای این ویتامین به بدن می رسد و چون در فصل زمستان از طریق تابش آفتاب جذب این ویتامین کم تر است نیاز به مصرف آن می باشد .

 

ویتامیD   در مواد غذائی مانند ماهی ، جگر ، تخم مرغ و شیرهای غنی شده با این ویتامین وجود دارد .

نوع مطلب : دانستنیهای پزشکی، 
برچسب ها :

شوره سرتا به حال اسم " شوره " را زیاد شنیده ایم . پوسته پوسته شدن پوست سر به همراه خارش را شوره ی سر می دانیم که گاهی با علائمی نظیر قرمز شدن پوست سر همراه است . جای نگرانی نیست !راه های مناسبی برای مقابله با شوره سر وجود دارد. با درمان های خانگی قادر خواهید بود شوره ها را به آسانی شستن سر از بین ببرید .

سلول های مرده ی پوست کل بدن از پوست جدا شده و می ریزند در حالی که انسان ها متوجه این فرآیند نمی شوند . در واقع بدن این کار را برای جوان شدن پوست انجام می دهد و هر 27 یا 28 روز هر انسان دارای یک پوست جدید خواهد بود .
اصولاً کسی از این که ریزش پوست از سطح بازو ، ساق پا و یا فرق سرش را ببیند را ندارد و شوره نتیجه ی همین ریزش سلول های پوست سر است .
قارچ مالاسزیا روی سر سالم به طور طبیعی وجود دارد و از چربی ترشح شده از فولیکول مو در پوست فرق سر تغذیه می کند . دانشمندان کشف کرده اند در بعضی مواقع رشد آن به دلایل نامشخصی غیرقابل کنترل می شود . این رشد باعث ریزشی می شود که بازده سلولی را سرعت می دهد و در نتیجه فرآیند طبیعی تولید سلول جدید که معمولاً یک ماهه است به کم تر از 2 هفته تقلیل پیدا می کند.
وقتی مالاسزیا باعث این ریزش سریع می شود، سلولهای مرده ریزش یافته در همان زمان با روغن فولیكولهای مو مخلوط می شود و آنها تمایل به تشكیل دسته های بزرگ روغنی را دارند که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است . این روغن سبب می شود دسته های سلولها بیشتر در مو گیر کندادامه مطلب ..


نوع مطلب : دانستنیهای پزشکی، 
برچسب ها :


تبلیغات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic